Menu
naše kompetence

Dáme řád jakémukoli množství dat

Naším domovem je divoká krajina neuspořádaných dat. Pohybujeme se v ní dlouhé roky, kultivujeme ji, opakovaně a s nadšením vyrážíme tam, odkud většina ostatních raději prchá. I vaše digitální dokumenty dokážeme zkrotit tak, aby byly co nejatraktivnější právě pro vaše webové publikum. Jsme efektivní a víme jak na to.

# #
Zmiňují nás v médiích

historie protkaná velkými daty

Velká data nás opravdu baví. Už dlouho

Jsme zkušený a stabilní tým odborníků, kteří se velkými daty detailně zabývají déle než čtvrt století.

Během uplynulého tisíciletí se stal AION encyklopedickou velmocí. Do obecné známosti jsme se dostali digitalizací Ottových slovníků naučných a posléze i dalších historických encyklopedií. Etapa, v níž hrály klíčovou roli encyklopedie, vyústila do dlouholeté spolupráce s nakladatelstvím Euromedia a v intenzivní práci na mnoha encyklopedických publikacích řady Universum.

Pro zásadní změnu ve směřování společnosti jsme se rozhodli záhy poté, kdy jsme pochopili geniální a v současnosti jen velmi těžko překonatelný přínos Wikipedie. Zkušenosti nabyté v encyklopedistice jsme tedy bohatě zužitkovali v oblasti digitálního práva a právních informačních systémů. Nejdříve na Slovensku ve spolupráci s nakladatelstvím Poradca podnikateľa, posléze i v tuzemsku službou Zákony pro lidi.

Prozatím posledním významným milníkem je spolupráce s Publikačním úřadem Evropské unie. Ten si nás již v roce 2015 vybral jako kontraktora zakázek Indexace a právní analýza dokumentů EU. Našima rukama tak nyní procházejí na denní bázi stovky dokumentů publikovaných na portálu EUR-Lex, informačních systémech Evropského parlamentu i Soudního dvora Evropské unie. Tvoříme jejich metadata a propojujeme je mezi sebou sítí nejrůznějších relevantních souvislostí. S jistou nadsázkou by se dalo říci, že cílovou skupinou této naší služby je momentálně bezmála půl miliardy lidí – občanů Evropské unie.

Ottova encyklopedie

Digitalizace 1,8 metru knih legendární encyklopedie byl na svoji dobu unikátní počin. Ottův slovník naučný na CD/DVD nás dostal do všeobecného povědomí.

1995
#

Portál EPI.SK

Rozsáhlý právní informační systém www.epi.sk disponuje celou řadou dalších webových derivátů. Aktuálně udává trend mezi odborně zaměřenými portály na slovenském trhu.

2005

Evropská unie

Každý rok analyzujeme více než 25 tisíc dokumentů v rejstřících EUR-Lexu, Evropského parlamentu a Soudního dvora EU, vytváříme jejich metadata, která je pak umožňují nalézt.

2015
 

Universum

Zpracovali jsme statisíce hesel moderní české encyklopedie Universum v řadě knižních i digitálních podob pro nakladatelství Euromedia.

2000
#

Zákony pro lidi

Naše vlajková loď. Neustále zdokonalovaná služba, která v roce 2020 zobrazila dvěma milionům z vás více než 25 milionů zákonů.

2010
#
Průběh naší budoucí spolupráce

Nenecháme nic náhodě

Každý projekt, bez ohledu na jeho význam či rozsah, nabízí spolu se svým zadáním i cestu, jak ho správně a efektivně uchopit. Nám se to daří důsledným přístupem v rámci čtyř základních fází řešení úkolu.

Jak spolupracujeme
Vstupní analýza

Nejprve společně probereme „big picture“ výsledku – bude produkt sloužit přímo vám, anebo vašim klientům? Finálním výstupem společného rozboru požadavků, představ a možností je dokument obsahující termíny a kalkulace, srozumitelný i poučeným laikům. Obtížnou bývá často udržitelnost projektů, proto na ni kladme důraz již od samého začátku.

Atomový model

Dalším krokem je konfrontace vstupní analýzy s reálným provozem. Během této zkoušky postavíme nad vašimi daty model, který uskutečnění požadavků nasvítí lépe než papír. Využíváme přitom náš vlastní osvědčený produkt – webovou databázi ATOM. Díky ATOMu, který vám následně zůstane k dispozici v roli „redakčního systému“, budete mít vždy detailní přehled o situaci.

Design a funkčnost

Atomový model umožní jasně nadefinovat veškeré potřebné kroky, tedy podklady pro programátory i design uživatelských rozhraní. Pak se pouštíme do realizace všeho potřebného. V cloudu nebo ve vaší infrastruktuře. Dbáme přitom na to, abyste stále byli v obraze a aby se v naší spolupráci neobjevovaly žádné zbytečné zádrhele.

Nasazení a inovace

Náš zákazník má vždy možnost podílet se na celém procesu od prvních prototypových krůčků až k finální verzi. Výsledný produkt spustíme tak, aby to pro vás bylo ekonomicky i procesně nejvýhodnější. V maximální variantě se o vše můžeme  i průběžně starat. Ostré nasazení pak již zpravidla ukazuje na další rozvoj naší spolupráce.

Kontaktujte nás

Tento kontaktní formulář je chráněn reCAPTCHA, zásadami ochrany soukromí a smluvními podmínkami společnosti Google.